Всеукраїнський юнацький водний приз-2015

Конкурс «Всеукраїнський юнацький водний приз» є національним етапом міжнародного змагання молоді «Стокгольмський юнацький водний приз», яке з 1997 року проводить Стокгольмський Міжнародний Водний Інститут під патронатом Шведської Королівської Родини. В Україні конкурс проходить з 2004 року та залучив понад 1 500 дослідницьких проектів, присвячених водним питанням. До національного фіналу 2015 року, що пройде 21-24 квітня під гаслом «Вода для життя», авторитетне журі з 2 докторів та 4 кандидатів наук відібрало 36 найкращих робіт з усієї України, присвячених науково-технічним та соціальним аспектам водокористування. У роботах молодь намагається вирішити найнагальніші проблеми, а це і чистота рік – головних постачальників питної води для більшості міст України, попередження та ліквідація повеней та інших стихійних лих тощо. Під керівництвом досвідчених вчених, молоді дослідники пропонують інноваційні рішення в таких перспективних напрямках як екосанітарія, збереження та охорона місцевих джерел водопостачання та очищення питної води. В багатьох конкурсних роботах наголошується на вкрай негативний стан водних ресурсів, скидання неочищених стоків великими підприємствами та водоканалами, нераціональне використання води на всіх рівнях.

 

Крапля визнання: Хто дістане гран-прі конкурсу водних проектів та право представити Україну у Стокгольмі?

 

23 квітня о 13:00 відбудеться нагородження переможців національного етапу конкурсу дослідницьких робіт «Стокгольмський юнацький водний приз». Новий володар гран-прі – кришталевої краплі – представить свій проект на міжнародному фіналі у Стокгольмі (23-28 серпня) та побореться за право одержати найвищу нагороду з рук Її Королівської Високості Принцеси Швеції Вікторії у залі, де за традицією вручається Нобелівська премія.

Конкурс «Всеукраїнський юнацький водний приз» є національним етапом міжнародного змагання молоді «Стокгольмський юнацький водний приз», яке з 1997 року проводить Стокгольмський Міжнародний Водний Інститут під патронатом Шведської Королівської Родини. В Україні конкурс проходить з 2004 року та залучив понад 1 500 дослідницьких проектів, присвячених водним питанням.

До національного фіналу 2015 року, що пройде 21-24 квітня під гаслом «Вода для життя», авторитетне журі з 2 докторів та 4 кандидатів наук відібрало 36 найкращих робіт з усієї України, присвячених науково-технічним та соціальним аспектам водокористування.

У роботах молодь намагається вирішити найнагальніші проблеми, а це і чистота рік – головних постачальників питної води для більшості міст України, попередження та ліквідація повеней та інших стихійних лих тощо. Під керівництвом досвідчених вчених, молоді дослідники пропонують інноваційні рішення в таких перспективних напрямках як екосанітарія, збереження та охорона місцевих джерел водопостачання та очищення питної води. В багатьох конкурсних роботах наголошується на вкрай негативний стан водних ресурсів, скидання неочищених стоків великими підприємствами та водоканалами, нераціональне використання води на всіх рівнях.

Переможця національного етапу конкурсу журі визначить за результатами двох етапів захисту дослідницьких проектів. Під час постерної сесії всі учасники фіналу представлять свої роботи в атмосфері експонатів великої зали державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ». Серед десятка кращих робіт, які отримають відзнаки від Міністерства екології та природних ресурсів, за результатами фінальної сесії захисту, журі визначить головного переможця.

Переможець конкурсу одержить головну нагороду – кришталеву краплю, право представити роботу на міжнародному фіналі під час Всесвітнього Тижня Води, а також цінні подарунки від спонсорів – компаній Dow Chemical, Екософт, Київводоканалу та ТМ «Біла лінія». Головну нагороду вручить Посол Королівства Швеції в Україні під час офіційного прийому. Фінальні роботи отримають право участі у Міжнародному водному конгресі «ЕТЕВК», який відбудеться в червні цього року у м. Іллічівськ та міжнародній виставці «Аква Україна» в листопаді в Києві.

Після церемонії нагородження відбудеться прес-конференція «Вода для життя: що чекає Україну?» за участю переможця, представників науки, бізнесу та громадських організацій, які відповідатимуть на питання щодо загострення проблем доступності безпечної питної води та стану водних ресурсів на світовому рівні та в Україні, а також щодо можливостей співпраці бізнесу, науки і громадськості з метою вирішення цих проблем.

Організатором конкурсу в Україні є Всеукраїнська громадська організація «WaterNet». Конкурс проводиться за підтримки Міністерства освіти і науки України у співпраці з НТУУ «КПІ», Міністерством екології та природних ресурсів, Національним еколого-натуралістичним центром, КП «Водно-інформаційний центр», ДП «НДКТІ міського господарства».
Програма для журналістів

23 квітня 2015 р., Велика зала державного політехнічного музею, НТУУ «КПІ», пр. Перемоги 37, корп. 6

12:30-13:30 – церемонія нагородження переможців

13:30-14:00 – прес-конференція «Вода для життя: що чекає Україну?»

14:00-15:00 – фуршет для журналістів, журі, організаторів та гостей заходу

 


16:00-17:00 – церемонія привітання Послом Королівства Швеції (місце буде повідомлено додатково)

Спікери прес-конференції «Вода для життя: що чекає Україну?»

Мітченко Тетяна Євгенівна, доктор технічних наук, президент всеукраїнської професійної громадської організації “Українське водне товариство “WaterNet”” та засновник української компанії Ecosoft, що, за версією Forbes, досягла рівня міжнародного виробника систем очищення води.

Переможець прокоментує інновацію, запропоновану у дослідницькому проекті, що буде представлений на міжнародному фіналі.

Александров Олександр Олександрович, директор українського представництва Dow Chemical, американської хімічної корпорації, продукти якої використовуються для очистки води в усьому світі.

Астрелін Ігор Михайлович, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, декан хіміко-технологічного факультету НТУУ «КПІ», що готує спеціалістів в галузі очищення води.

Білик Андрій Олексійович, голова правління ПАТ «АК «Київводоканал», що забезпечує водопостачання та водовідведення м. Києва.

Прес-кіт міститиме популярні публікації з журналу «Вода і водоочисні технології» з питань якості води.

Практична інформація

Акредитація на церемонію нагородження та прес-конференцію триватиме до 14:00 22 квітня 2015 р. за електронною поштою press@waternet.com.ua або телефоном (067) 215-24-54 (можна надсилати SMS з назвою видання та кількістю представників).

Акредитація на церемонію привітання фіналіста Послом Королівства Швеції у резиденції Посла або у приміщенні посольства здійснюватиметься до 14:00 21 квітня 2015 р. (кількість учасників обмежена).

Теми сюжетів

· Чи торкнулась України водна криза?

· Вода для життя: інновації молодих дослідників.

· Право людини на воду – чи можуть співіснувати ідеали та бізнес?

· Майбутнє водної науки України.

Редакція журналу «Вода і водоочисні технології» допоможе при зборі фактів та підготовці матеріалів.

Факти та цифри

· У грудні 2003 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 2005-2015 роки Міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя» (1st UN World Water Development Report, 2003)

· Для задоволення життєвих потреб нам щодня необхідно 20-50 літрів води, вільної від шкідливих домішок (2nd UN World Water Development Report, 2006)

· Потреби у воді перевищать рівень стійкого водокористування на планеті до 2030 року (WEF, 2015)

· Високий рівень техногенного навантаження на водойми та використання застарілих технологій підготовки питної води […] не дозволяють забезпечити населення якісною та безпечною для здоров‘я людини питною водою (Національна доповідь про якість питної води та стан питного водопостачання в Україні у 2013 році)

· За даними громадської організації WaterNet, усього 12,7% з 3832 проб води, проаналізованих в рамках проекту «Що ти п‘єш» у 2014 році, відповідають нормативам на питну воду за усіма визначеними показниками (www.voda.org.ua)